W bibliotece w Czersku seniorzy z DDS+ robili palmę wielkanocną podczas warsztatów „Nie wyrzucaj, stwórz nowe, bądź EKO”.

Dodane przez gck - śr., 13/04/2022 - 14:12

W bibliotece w Czersku seniorzy z DDS+ robili palmę wielkanocną

podczas warsztatów „Nie wyrzucaj, stwórz nowe, bądź EKO”.

W piątek 08.04.2022 roku odbyły się warsztaty ekologiczne z projektu „Nie wyrzucaj, stwórz nowe, bądź EKO realizowanego w ramach Programu Pracownie Orange” Zajęcia zostały przeprowadzone przez lidera Pracowni Orange w Rytlu i kierownik bibliotek w Czersku Małgorzatę Kowalewską-Remisz.

W czerskiej bibliotece podczas warsztatów przygotowaliśmy się do Świąt Wielkanocnych.

W związku ze zbliżającą się niedzielą palmową postanowiliśmy przygotować wspólną ekologiczną palmę wielkanocną z bibuły.  Seniorki z DDS+ z Czerska zrobiły kolorowe kwiaty metodą cukierkową.

Z przygotowanych przez seniorki kwiatków i kolorowych wstążeczek prowadząca zrobiła piękną palemkę.  Solidaryzując się z Ukrainą palma posiadała również kwiatki w kolorach Ukrainy i Polski.

Przygotowana wspólnie palma została w niedzielę zaniesiona przez panią Teresę Borzyszkowską wraz z wnuczką do kościoła w celu poświęcenia.

W trakcie warsztatów prowadząca opowiedziała o tradycjach i obyczajach występujących podczas świąt wielkanocnych. Jakie znaczenie i symbole mają produkty wkładane do koszyczka wielkanocnego. Seniorki wymieniły się informacją, jakie potrawy przygotowują na stół wielkanocny. Rozmawialiśmy o zwyczajach i przesądach związanych z palemkami, wspomniałyśmy o Popielcu oraz jak seniorzy świętują obyczaj lanego poniedziałku.

Seniorki na koniec warsztatów otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Dziękuję za wspaniały dzień pełen wrażeń.

Życzę Wam kochani seniorzy zdrowych, spokojnych i wesołych Świąt Wielkanocnych :)

Podziękowania dla pani dyrektor CUS Anny Bielawskiej-Jutrzenka za partnerstwo merytoryczne seniorów z DDS+ z Czerska, pani kierownik Pauliny Wieczorek i Kamili Kaszubowskiej za współpracę i pomoc przy realizacji warsztatów

Wspólnie z seniorami z DDS+ życzymy wszystkim zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych!

„Projekt Nie wyrzucaj, stwórz nowe, bądź EKO jest realizowany w ramach Programu Pracownie Orange”

 

Strony w dziale: