Dzieci w czerskiej bibliotece są Zero Waste tworząc ozdoby podczas warsztatów "Nie wyrzucaj, stwórz nowe, bądź EKO"

Dodane przez gck - czw., 21/04/2022 - 13:49

Biblioteka w Czersku wraz z dziećmi tworzyła filcowe ozdoby świąteczne

podczas  warsztatów „Nie wyrzucaj, stwórz nowe, bądź EKO”

W ubiegłym tygodniu we wtorek 12.04.2022 odbyły się warsztaty ekologiczne  z projektu „Nie wyrzucaj, stwórz nowe, bądź EKO realizowanego w ramach Programu Pracownie Orange”.

Zajęcia zostały przeprowadzone przez lidera Pracowni Orange w Rytlu i kierownik bibliotek w Czersku Małgorzatę Kowalewską-Remisz.

Podczas warsztatów dzieci wykorzystały kawałki filcu, słoik, ruchome oczka i szczyptę kreatywności do stworzenia pięknych zajączków pojemniczków oraz filcowych ozdób świątecznych. Dzięki pomysłowości uczestników powstały przepięknie zajączki w formie pojemnika na różne drobnostki, oraz filcowy zajączek, który może posłużyć jako podstawka pod jajko lub przyozdobić serwetkę na świątecznym stole. Wszystko zależy od naszej inspiracji J.

W trakcie prac uczestnicy dowiedzieli się jak żyć EKO. Można chronić środowisko oraz otaczającą nas przyrodę będąc Zero Waste i tak np.:  ze słoika i kawałka filcu zrobić przepięknego zajączka, który przechowa nasze drobne skarby J lub ozdobi stół czy koszyczek wielkanocny. Bądźmy EKO, nie wyrzucajmy, twórzmy nowe! Własnoręcznie wykonane prace bardziej cieszą i dają moc satysfakcji J

 Z okazji zbliżających się świąt dzieci dowiedziały się również o tradycjach i obyczajach występujących podczas Wielkanocy.

Serdeczne podziękowania należą się wszystkim uczestnikom warsztatów, za zaangażowanie, pomysły, inspiracje a najważniejsze za Wasz uśmiech i radość z tworzenia wspaniałych ozdób. 

Dziękuję za miło spędzony czas i do zobaczenia na kolejnych warsztatach J

Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom i swoje wesołe zajączki mógł zabrać do domu.

„Projekt Nie wyrzucaj, stwórz nowe, bądź EKO jest realizowany w ramach Programu Pracownie Orange”

Strony w dziale: